PAMIĄTKA obchodu czterechsetnej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika staraniem i nakładem Rady miasta Krakowa dokonana [...]. Kraków [1873]. Odbito w Lit. J. Brydaka i I. Bielikiewicza w Krakowie.
ŚPIEW na rocznicę założenia kółka w Królewskiej Hucie, mogący służyć i dla innych Kółek, ułożył Juliusz Ligoń [...]. [Chorzów 1873]. Drukiem Tomasza Nowackiego w Mikołowie.
KÓŁKO Abstynentów przy Polskim Związku katolickich uczniów rękodzielniczych w Krakowie. Formuła przyrzeczenia [...]. Kraków, [II dekada XX w.]. Drukarnia Związkowa w Krakowie.
POLSKIE hasło. Naród wstał z martwych - bo surma bojowa / Właśnie dzwoniła i jemu na hasło: / Chwyć w ręce oręż! Nieś serce na dłoni! / Tak surma dzwoni [...]. Kraków 1915. [Podp.] J. J. Rychter. Nakład I. kr. Biura korespond. Kraków - Z Drukarni Nakładowej w Krakowie.
DNIA 17. 3. 1917 r. w Sali Sokoła na rzecz "Domu Rodzinnego" dla sierot i dzieci po Legionistach, grono pań urządza "Wieczór Rozmaitości" [...]. Kraków, 17 III 1917.
"O KAROLU" - cesarzu. Pieśń 30 pułku "lwowskich dzieci" [...]. Hej cesarzu austryjacki - Ka-ro-lu, / Hej cesarzu austryjacki, / Jakiż to był czyn łajdacki - Karo-lu! / Myśmy tobie przysięgali - Ka-ro-lu, / Myśmy tobie przysięgali / My za ciebie krew swą lali - Ka-ro-lu! [...]. [Lwów, 1918?].
TOWARYSZCZE polscy, rabotnicy [! - i dalej wielokrotnie] i chłopi! Na wasze siela i miasta my niesiemy snowa porzary i zniszczenia. My weszli gluboko w waszy granicy i podhcodzimy do waszej stolicy. Przeciwko nam wznosi się wasz roboczy gniew i ruka sielskiego robotnika zaciska w nienawiści [...] wasz gniew niech bije z gromowładnoj siłoj w naszych samodzierżnych komisarow. W poprzek naszej ochocie idziemy do was z płomieniem wojny [...], nas gnajom komunisty na czuyrzje ziemli, w czurzyje tichyje miestieczka [...]. Kiedy naprzod pajdziecie oddamy się do waszego plenu, rzucimy wintowki [...]. Niech rzyje swobodna Polska! Niech rzyje wolna i sławna Rosja! Minsk, VII [1920]. [Podp.] Krasnyje sołdaty.
ODEZWA Sekcji Taternickiej Klubu Sportowego "Tatry" w sprawie ochrony Tatr uchwalona [...] 11-go kwietnia 1933 roku w Zakopanem [...]. Zakopane, IV 1933. Nakładem Sekcji Taternickiej K.S. "Tatry" (Willa "Radosna", Żywczańskie).
KRAKOWSKI Komitet Obywatelski Pogrzebu śp. Karola Szymanowskiego uprasza niniejszym o wzięcie udziału w uroczystościach pogrzebowych [...]. [Kraków, przed 7 IV 1937].
XX ROCZNICA Odzyskania Niepodległości. Warszawa, [XI 1938]. Wydawnictwo Towarzystwa Przyjaciół Związku Strzeleckiego. Druk. "Rotofot", Warszawa.
POLACY i Polki! Po raz drugi zwracam się do Was z gorącym apelem! Los bohaterskiej ludności Warszawy jest Wam znany; mordowanie setek tysięcy bezbronnych, wieszanie na latarniach kobiet i dzieci, oblewanie benzyną i palenie żywcem, [...] dla zatarcia śladów tych zbrodni zupełne spalenie Warszawy - to wszystko jest Wam znane. Wiem jednak, że nie doceniacie, jak wiele dzielny żołnierz niemiecki przysporzył swej wspaniałej ojczyźnie majątku [...]. Celem dostarczenia uchodźcom jak najszerszej pomocy, władze niemieckie [...] wywiozły już kilkadziesiąt tysięcy bohaterskiej ludności Warszawy do znanych Wam dobrze sanatoriów w Ravensbrück, Oświęcimiu i t. p., gdzie mają oni zapewnioną opiekę z komorami gazowymi włącznie [...]. Polacy i Polki, do ostatniego tchu w piersiach pamiętajcie o niemieckiej dla Was życzliwości! Kraków, 14 X 1944. [Podp.] Frank, Generalny Gubernator.
PPR walczy i zwycięża. PPR nie idzie do wyborów z "kiełbasą wyborczą", nie obiecuje gruszek na wierzbie, nie goni za popularnością [...]. PPR nie mówi niczego na wiatr! [...]. PPR zrealizowała to, o co walczyły pokolenia. Zachowaj to. W roku 1949 sprawdzisz, czy PPR zrealizowała to, co zapowiadała. Warszawa, [I 1947]. Drukarnia Nr 2, Sp. Wyd. "Czytelnik".
ZGODNIE z wezwaniem Władysława Gomułki głosujemy na listę Frontu Jedności Narodu bez skreśleń. Kraków, [I 1957]. Krakowska Drukarnia Prasowa w Krakowie.
APEL Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Katowicach [...]. Jak już informowaliśmy, w rejonie miasta i powiatu będzińskiego [...] działa szczególnie niebezpieczny przestępca napadający na przechodzące samotnie kobiety. Niektóre z napadniętych poniosły śmierć [...] jesteśmy przekonani, że przy Waszej czynnej postawie i pomocy [...] zwyrodniały przestępca zostanie szybko ujęty. [Katowice, ca 1967?]. [Podp.] Komendant Milicji Obywatelskiej Wojew. Katowickiego Płk mgr inż. K. Stawarz.
OBWIESZCZENIE o wprowadzeniu stanu wojennego ze względu na bezpieczeństwo państwa [...]. [Warszawa, 13 XII 1981]. [Podp.] Przewodniczący Rady Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.