Patriotyczne

1.
BOHATERKI polskie. Piotrowiczowa z domu Michalska, poległa w bitwie pod Łodzią 15 lutego 1863 r.
Wydawn. sal. mal. polsk. Kraków 1902. Z korespondencją i znaczkiem. Ubytek i załamanie dolnego narożnika.
2.
BOŻE zbaw Polskę.
J. K. Kr. [= J. Klein Kraków]. 1905. W korespondencji data: "21/I 1906". Postać górala na tle gór z lecącym przed nim orłem. Z korespondencją i znaczkiem. Niewielkie zaplamienie na licu, poza tym stan bardzo dobry.
3.
"BOŻE zbaw Polskę". Kraków.
Wydawn. J. Klein, Kraków 1907. Pod rozpostartą flagą widok na Sukiennice na krakowskim rynku i niżej wizerunek Adama Mickiewicza w popiersiu. Z korespondencją i znaczkiem. Niewielkie zaplamienia na odwrocie, poza tym stan dobry.
4.
BRATERSTWO. [Z cyklu] J[ózefy] Chudzikowskiej "Polska w alegoryi".
Wydawnictwo Związku Okr. T. S. L. we Lwowie [1906-1930] [Druk. Kraków] "Anczyc". Bez korespondencji i znaczka. Miejscowe zakurzenia na licu i odwrocie.
5.
[HERB powstańczy].
Wykon. w zakł. F. K. Ziółkowskiego i Sp. w Pleszewie. Pocztówka tłoczona. Trójdzielny herb Polski, Litwy i Rusi z powstania styczniowego. Z korespondencją i znaczkiem. Data stempla 5 I 1914. Piecz. "Paczałtowice". Otarcia i niewielkie zabrudzenia.
6.
JESZCZE Polska nie zginęła.
Wydawn. sal. mal. polsk. Kraków. 1904. Pocztówka wytłaczana. W prawym fragmencie kompozycji widoczny Kopiec Kościuszki. Na odwrocie piecz. własn. Bez korespondencji. Stan bardzo dobry.
7.
JESZCZE Polska nie zginęła.
4553. - Lederer & Popper, Praga. - 1904. W korespondencji data: "16. 2. 04". Pocztówka z długą linią adresową. Pod rozpostartą flagą widok na Kopiec Kościuszki. Z korespondencją i znaczkiem. Zaplamienia na odwrocie, poza tym stan  dobry.
8.
JESZCZE Polska nie zginęła.
Wydawn. sal. mal. polsk. Kraków - 1903. Na stemplu pocztowym data: "27.3. 05". Pocztówka z długą linią adresową. Pod rozpostartą flagą widok na Kopiec Kościuszki. Z korespondencją i znaczkiem. Stan dobry.
9.
JESZCZE Polska nie zginęła.
J. K. [= J. Klein Kraków]. 1915. W korespondencji data: "21/I 1906". Pod rozpostartą flagą widok na Kopiec Kościuszki i niżej wizerunek Naczelnika w popiersiu. Z korespondencją, bez znaczka. Niewielkie zaplamienie na licu, poza tym stan bardzo dobry.
10.
KATECHIZM polskiego dziecka.
Wydawn. sal. mal. polsk. Kraków 1904. Postacie dwóch chłopców na tle wzburzonego morza i chroniący ich przed niebezpieczeństwem biały orzeł w locie. Obok tekst znanego wiersza Władyslawa Bełzy. Stan dobry.
11.
KRAKÓW.
Wydaw[c]a. J. Klein, Kraków, 1906. Na stemplu pocztowym data: "14. V. 07". Wzdłuż lewej krawędzi kompozycji barwy biało czerwone, na nich trójdzielny herb powstańców styczniowych. Z prawej strony widoki miasta: Zamek na Wawelu, Ulica i Brama Florianska, Kościół N.P. Maryi. Z korespondencją i znaczkiem. Miejscowe zaplamienia na odwrocie, poza tym stan dobry.
12.
KRAKÓW.
Wydawn. J. Klein, Kraków 1908. Wzdłuż lewej krawędzi kompozycji barwy biało czerwone (pas biały przemalowany farbką), na nich Orzeł Biały na tarczy. Z prawej strony widoki miasta: Rynek, Zamek na Wawelu, Wiez Ratuszowa i Sukiennice, Sokoł. Z korespondencją i znaczkiem. Stan dobry.
13.
KRAKÓW.
Wydawn. J. Klein, Kraków 1909. Na stemplu pocztowym data: "25 I 11". Pocztówka podzielona wstęgami w biało czerwonych barwach na cztery segmenty, w których umieszczono: Kościół Dominikanów, Wawel Katedra, Kościół Bernardyński, Wawel. Z korespondencją i znaczkiem. Miejscowe zaplamienia na odwrocie, poza tym stan dobry.
14.
KRAKÓW.
J. K. Kraków. [= J. Klein Kraków]. 1915. W korespondencji data: "1919". Pocztówka podzielona wstęgami w biało czerwonych barwach na cztery segmenty, w których umieszczono: Pomnik Mickiewicza, Wawel, Kościół N. P. Maryi, Sukiennice. Z korespondencją, bez znaczka. Miejscowe zaplamienia na odwrocie, poza tym stan dobry.
15.
NA STRAŻY polskiego morza.
Salon Malarzy Polskich w Krakowie. Drukarnia "Akropol". Nie przed 1935. Na odwrocie w lewym dolnym narożniku nadruk "76/102". W prawym górnym narożniku słabo odbita pieczęć Ligi Morskiej i Kolonialnej. Barwna reprodukcja obrazu Wojciecha Kossaka z 1935. Pod kompozycją nadruk "Wojciech Kossak mal." i cytat z J. Piłsudskiego: "Początek rozbudowy Polskiej Floty Wojennej [...]". Lekkie otarcia i załamania narożników.
16.
NA STRAŻY polskiego morza.
Wydawnictwo Salonu Malarzy Polskich w Krakowie. Nie przed 1935. Na odwrocie cytat z J. Piłsudskiego: "Początek rozbudowy Polskiej Floty Wojennej [...]". Czarno-biała reprodukcja obrazu Wojciecha Kossaka z 1935. Pod kompozycją nadruk "Wojciech Kossa mal.". Bez korespondencji. Lekkie otarcia.
17.
NIECH żyje Polska.
Wydawn. sal. mal. polsk. Kraków 1926. Pod kompozycją nadruki: "Litogr. K. Kranikowski, Kraków". Orzeł w koronie, nad nim szarfa z napisem "Księstwa Rzeczypospolitej Polskiej". Kompozycja Kajetana Saryusza-Wolskiego (bez sygnatury). Otarcia, zaplamienia.
18.
PIEŚŃ Legionów.
Bez danych wydawniczych. Nie po 1905. Pocztówka z długą linią adresową. Kompozycja patriotyczna z reprodukcją obrazu Juliusza Kossaka z przedstawieniem żołnierzy w mundurach z epoki napoleońskiej i kosynierów. Pod kompozycją pierwsza zwrotka Mazurka Dąbrowskiego. Bez korespondencji. Niewielkie zaplamienia na licu i odwrocie, poza tym stan bardzo dobry.
19.
PIEŚŃ Legionów.
Wydawnictwo Salonu Malarzy Polskich w Krakowie. 1920. Drukarnia Związkowa w Krakowie. Kompozycja Juliusza Kossaka, poniżej pierwsza zwrotka Mazurka Dąbrowskiego. W lewym dolnym narożniku nadruk "Ser. 148/1", w centrum nad dolną krawędzią: "Frist". Niewielki ubytek górnego narożnika.
20.
POLONIA - Konstytucja 3-go Maja 1791 roku.
Wydawnictwo Salonu Malarzy Polskich w Krakowie. 138/6. 3-37. [Druk.] "Akropol" Kraków. Kompozycja Jana Styki. Załamanie narożnika, otarcia.
21.
POZDROWIENIE z Krakowa.
Wydawn. Sal. mal. polsk. Kraków. W korespondencji data: "25.VIII 900". W prawym fragmencie kompozycji Orzeł Biały na czerwonej tarczy i w otoczeniu bratków, obok widok na Wawel i Kopiec Kościuszki. Pocztówka litograficzna z długą linią adresową. Z korespondencją i znaczkiem. Krawędzie nieco zabrudzone, mimo to stan ogólny dobry.
22.
POZDROWIENIE z Krakowa.
Wydawn. J. Klein, Kraków 1908. W korespondencji data: "21./VIII. 08". Pod rozpostartej fladze orzeł z rozpostartymi skrzydłami i widoki miasta: Wawel, rynek z pomnikiem Mickiewicza, gmach Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Z korespondencją i znaczkiem. Stan dobry.
23.
POZDROWIENIE z Krakowa.
Wydawn. J. Klein, Kraków 1908. Pod rozpostartą flagą widok na gmach Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" przy ul. Piłsudskiego i niżej ujęcie w popiersiu mężczyzny w stroju "sokolim". Z korespondencją i trzema znaczkami. Niewielkie zaplamienia na odwrocie, poza tym stan dobry.
24.
[IV ZLOT Sokolstwa Polskiego we Lwowie 28-29 czerwca 1903].
Wydawn. sal. mal. polsk. Kraków 1906. Tę samą kompozycją sygn. w prawym dolnym narożniku wykorzystano podczas IV Zlotu we Lwowie. Stan dobry.
25.
VII ZLOT Sokolstwa Polskiego w Poznaniu 28-VI - 1-VII 1929 z udziałem Związków Współzrzeszonych w "Sokolstwie Słowiańskiem".
Brak danych wydawniczych. Data korespondencji: 22 XII 1936. Kompozycja sygn. "St. Sawiczewski 1928". Stan dobry.
26.
TADEUSZ Kościuszko. Jan Styka pinx.
Wydawnictwo Salonu Malarzy Polskich w Krakowie. W dolnym narożniku na odwrocie nadruk "Ser. 66 Nr. 9. Stan dobry.
27.
[UŁAN u żłóbka].
St. Dolewski, Poznań-Warszawa-Łódź. Rotogr. Drukarni św. Wojciecha. Z korespondencją i dwoma znaczkami. List datowany 17 XII 1950. Stan dobry.
28.
WESOŁEGO Alleluja.
Edition "Współczesna Sztuka" Przemyśl. Na odwrocie nadruk "32". Reprodukcja świątecznej kompozycji M. Zawady, z elementami patriotycznymi. Z korespondencją i znaczkiem. Data stempla 30 III 1934. Stan dobry.